Tenis

Exasperată de Irina Begu » Bouchard a explodat la vestiare după setul doi: ”Genie, nu se poate!”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 25 ianuarie 2015

Eugenie Bouchard, locul 7 WTA, a reuşit s-o învingă în această dimineaţă pe Irina Begu, scor 6-1, 5-7, 6-2, calificîndu-se în sferturile de finală la Australian Open.

Jucătoarea noastră a reuşit să o tulbure serios după ce a egalat la seturi, canadianca dezvăluind ce s-a întîmplat cînd a cerut să meargă la vestiare.

”E clar că am nevoie de mai mult antrenament. Nu ştiu ce s-a întîmplat. Am început foarte bine şi îmi doream să îmi menţin ritmul. Irina a avut cîteva lovituri bune care m-au dat peste cap. Nu e deloc bine asta.

După ce am pierdut setul doi am mers la vestiare. M-am uitat în oglindă şi mi-am spus: «Genie, nu se poate!» Mi-am dat un şut în fund, apoi am revenit şi am încercat să mă relaxez şi să îmi fac jocul meu”, a spus Eugenie Bouchard.

Citeşte şi: Stop joc » Irina Begu a fost învinsă în ”optimi” la Australian Open, după un meci încrîncenat cu Eugenie Bouchard