Stranieri

VIDEO Gabriel Torje a dat drumul la goluri » Românul a marcat din nou pentru Konyaspor

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 27 ianuarie 2015

Gabriel Torje a reuşit să marcheze un nou gol pentru Konyaspor, după reuşita din campionat contra lui Bursaspor din urmă cu 4 zile.

Mijlocaşul în vîrstă de 25 de ani a înscris un gol Cupa Turciei în meciul cîştigat de formaţia sa cu 2-0 în faţa echipei din liga secundă Giresunspor.

În minutul 58, fotbalistul român i-a luat faţa unui adversar după care a reuşit să marcheze primul gol al lui Konyaspor. Cu două minute înainte de final, Torje a fost înlocuit de Bora.

Ciprian Marica nu a fost nici măcar pe banca de rezerve, acesta fiind în perioada de recuperare după accidentarea suferită în luna septembrie a anului trecut.