Stranieri

Ghinionistul Reghecampf » Meci de infarct pentru Al Hilal în restanţa cu Al-Faisaly! A ratat şansa de a urca pe locul 3

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 28 January 2015

Al Hilal a remizat în primul meci oficial din 2015. Echipa lui Laurenţiu Reghecampf nu a putut trece în meciul restant pe care îl avea de ocupanta locului 6, Al-Faisaly, remizînd, 2-2.

În urma acestui rezultat Al Hilal rămîne pe locul 4, cu doar 25 de puncte. În acest moment formaţia lui Reghe şi Pintilii este la 9 puncte de liderul Al Nasr.

Al Ittihad este pe locul 5, cu 23 de puncte. Al Hilal a deschis scorul în minutul 27 prin Al Dawsari şi mai putea înscrie de două ori în urma unor mari ocazii ratate. Gazdele au egalat cu un minut înainte de pauză.

Al Hilal a mai lovit o dată în minutul 80 prin Al Salem, însă în al doilea minut de prelungire Al-Faisaly a egalat. În cazul unui succes echipa lui Reghecampf urca pe locul 3.