VIDEO Imagini şocante: Arda Turan a aruncat cu gheata după asistent :O Avem şi noi un caz celebru » Barcelona se califică în semifinalele Cupei Spaniei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 29 ianuarie 2015

Elevii lui Luis Enrique s-au impus şi în retur, 3-2, după ce învinseseră în primul meci cu 1-0.

Fernando Torres a deschis scorul în minutul 1, fiind la prima reuşită pe «Calderon» după revenirea la Atletico. Neymar a egalat imediat (9), Raul Garcia a marcat dintr-un penalty discutabil (30), Miranda a înscris în proprie poartă (38) şi Neymar a stabilit scorul final încă din minutul 41. VEZI AICI VIDEO CU GOLURILE!

Atletico a cerut penalty la henţul în careu al lui Jordi Alba, în prima repriză. Gabi a fost eliminat la pauză din cauza protestelor, iar Mario Suarez a plecat şi el la vestiare în minutul 84.

Frustrat că nu a primit un fault, Arda Turan a aruncat cu gheata după arbitrul asistent, în minutul 48!

Şi românii au făcut la fel
În etapa a cincea a sezonul 1998/1999, la sfîrşitul partidei dintre Universitatea Craiova şi Oţelul Galaţi, 0-1, Ilie Balaci, pe atunci antrenor al oltenilor, l-a lovit cu ghetele în cap pe Aron Huzu. "Centralul" a avut nevoie de cîteva copci pentru a închide rana, iar Balaci a fost suspendat un an şi a primit o amendă uriaşă.