Amicale

Egal pentru CS U Craiova în amicalul cu Pogon Szczecin, locul 7 în prima ligă poloneză, scor 0-0 » Alte rezultate ale formaţiilor din Liga 1 în amicale

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 31 ianuarie 2015

CS U Craiova a remizat în această după amiază, scor 0-0, cu polonezii de la Pogon Szczecin (locul 7 în prima ligă), într-un meci amical disputat în cadrul stagiului de pregătire din Turcia.

Oltenii puteau termina jocul în 10 oameni după ce în minutul 85 a fost eliminat Băluţă pentru cumul de cartonaşe galbene. Potrivit protocolului jocului însă, în locul său a intrat alt jucător, şi anume Vlad Georgescu.

CSU Craiova: Bălgrădean - Dumitraş, Frăsinescu, Kay, Vătăjelu - Manea, Brandan, Mateiu, Tîrnăcop - Bawab, Herghelegiu.

Oltenii în a doua repriză: Bălgrădean - Achim, Acka, Izvoranu, Briceag - Erikson, Madson, Cîrstea, Varga - Băluţă, Ivan.