Stranieri

VIDEO Una albă, alta neagră » Costel Pantilimon, excelent în meciul cu Burnley, Ciprian Tătăruşanu, autogol haios cu capul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 31 ianuarie 2015

Costel Pantilimon a avut din nou o evoluţie perfectă pentru Sunderland în meciul cîştigat de aceştia pe teren propriu în faţa lui Burnley, scor 2-0.

Românul a avut treabă multă, oaspeţii avînd mai multe ocazii decît Sunderland, însă Pantilimon a fost sigur pe el şi a oferit încredere şi echipei.

Sunderland a înscris ambele goluri în prima repriză prin Wickham şi Defoe în minutele 20 şi 34.

Tătăruşanu, autogol cu capul în meciul cu Genoa

Ciprian Tătăruşanu a fost din nou titular la Fiorentina în deplasarea cu Genoa (1-1). Fostul portar al Stelei a fost foarte ghinionist.

Stefano Sturaro a primit în faţa porţii, a şutat în bară, dar mingea l-a lovit în cap pe Tătăruşanu şi a intrat în poartă. VEZI VIDEO