VIDEO Revenirea lui "El Tigre" » Radamel Falcao a înscris în victoria lui United cu Leicester, scor 3-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 31 ianuarie 2015

Manchester United şi-a luat revanşa după umilinţa din tur cu Leicester, scor 3-5, şi s-a impus pe Old Trafford, 3-1, într-un meci în care a condus cu 3-0 de la pauză.

VEZI VIDEO!

Robin Van Persie a deschis scorul în minutul 27 după o pasă excelentă a lui Daley Blind. Peste doar 5 minute Radamel Falcao a majorat diferenţa "diaviloilor".

Autogolul lui Morgan din minutul 44 a stabilit scorul primei părţi, 3-0. Polonezul Wasilewski a marcat unicul gol al lui Leicester în minutul 80.

Pentru Falcao (28 de ani) a fost cel de-al 4-lea gol marcat în acest sezon de Premier League, în 14 apariţii.

Leicester rămîne ultima în clasamentcu doar 17 puncte, în timp ce Manchester United a urcat pe locul 3, cu 43 de puncte.