VIDEO Ferebory Dore şi Jeremy Bokila au făcut show în "sferturile" de la Cupa Africii » Şoferul de pe maşinuţa medicală a oferit momentul serii! Luaţi-i carnetul! :D

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 01 februarie 2015

Republica Democrată Congo s-a calificat în semifinalele Cupei Africii după ce a învins în "sferturi" pe Congo, scor 4-2, într-un meci în care doar ultimele 35 de minute au contat. VEZI VIDEO!

Ferebory Dore a deschis scorul, iar Bifouma a mărit avantajul lui Congo în minutul 62. Ultimele 25 de minute au fost de-a dreptul uluitoare.

Republica Democrată Congo a revenit în joc după golul lui Mbokani din minutul 66, iar Bokila a făcut 2-2 în minutul 75. Mpela a marcat pentru 3-2, iar Mbokani a făcut dubla în prelungirile meciului.

Cel mai ciudat moment al meciului s-a petrecut la accidentarea lui Zakuani din minutul 50. Şoferul care a condus maşinuţa folosită pentru a scoate jucătorii accidentaţi a uitat să se oprească şi l-a lovit pe fundaşul central al Republicii Democrate Congo.