Stranieri

Ronald Koeman şi-a pierdut încrederea în Florin Gardoş » Decizia luată astăzi de antrenorul lui Southampton

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 01 February 2015

Ultimul meci al lui Southampton cu Swansea din Cupa Angliei, scor 2-3, care a însemnat şi eliminarea gazdelor din competiţie, i-a fost fatal lui Florin Gardoş.

Românul a început atunci din postura de titular, însă a făcut o primă repriză slabă şi a fost înlocuit la pauză cu Targett.

Imediat au apărut şi criticile la adresa fundaşului din partea presei engleze, iar astăzi, în meciul dintre Southampton şi Swansea, scor 0-1, antrenorul Ronald Koeman a decis să-l lase pe banca de rezerve pe fostul stelist.

Locul lui Gardoş, 26 de ani, în centrul apărării a fost luat de Yoshida, care a făcut cuplu de fundaşi centrali cu Fonte.

Southampton este a patra în Premier League, cu 42 de puncte după 23 de etape, la o lungime în spatele lui Manchester United.