Amicale

+22 Foto

Articol de Alex Nicodim (foto)  —  miercuri, 04 februarie 2015

Rapid a terminat la egalitate meciul amical cu Lokomotiv Tblisi, scor 0-0, disputat în Antalya.

Cea mai mare ocazie a giuleştenilor i-a aparţinut lui Daniel Pancu. Atacantul Rapidului a ratat un penalty în minutul 72. Decarul echipei a încercat să înscrie printr-o scăriţă, dar mingea s-a dus peste poartă.

Cristi Săpunaru a jucat primul meci pentru Rapid, după ce a semnat noul contract, şi a fost căpitan. Daniel Niculae n-a debutat încă în noul "mandat".

În minutul 36 Joao Coimbra a avut o intrare dură şi a văzut cartonşul roşu. În locul său a intrat Al. Dan.

Echipa Rapidului: Buchta - Săpunaru, Cmovs, Sapina, J. Oriol, Coimbra, Gecov, Rui Miguel, Meulens, E. Oriol, Benson
Rezerve: Bornescu, Josl, Vasile, Martin, Kikas, Al. Dan, Cerlinca, Pancu

Programul meciurilor Rapidului în Antalya:
7 februarie: Rapid - Debrecen VSC (Ungaria)
10 februarie: Rapid - FC Dila Gori (Georgia)
12 februarie: Rapid - Volyn Lutsk (Ucraina)

Rapid a mai avut un singur amical anul acesta, în cantonamentul din Grecia, pe care l-a cîştigat cu 4-1 în faţa celor de la Marek Dupnitsa.