Amicale

+4 Foto

Articol de Alex Nicodim (foto)  —  miercuri, 04 februarie 2015

CS U Craiova a terminat la egalitate al doilea meci din catonamentul din Antalya, scor 2-2 cu Shanghai East Asia, formaţie pregătită de Sven Goran Eriksson.

CS U Craiova - Shanghai East Asia (Briceag 22', Brandan 89'-penalty)

CS U Craiova: Brac – Achim, Izvoranu, Frăsinescu, Briceag – Mateiu, Madson, Brandan, Tîrnăcop – Bawab, Herghelegiu
Au mai jucat: Straton, Băluţă, Ivan, Kay, Acka, Varga

Craiovenii au început mai bine meciul şi au deschis scorul în minutul 22, prin fundaşul Briceag, care a pătruns şi a şutat.

Chinezii au marcat golul egalizator datorită unei erori în defensiva craioveană, portarul Brac a şutat într-un adversar, iar mingea a intrat în poartă. Elevii lui Sven Goran Eriksson au trecut în avantaj în 86. Golul egalizator al celor de la CS U a fost marcat de Pablo Brandan, în minutul 88, dintr-un penalty obţinut de Băluţă.

În primul amical, CS U a terminat la egalitate, 0-0 cu Kuban Krasnodar.