VIDEO Umiliţi pe "Vicente Calderon" » Fără Sergio Ramos şi Pepe, Real Madrid a fost distrusă de Atletico, scor 0-4

:rel:d:bm:LR2EB271A032K

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 07 February 2015

Atletico Madrid a demolat-o pe Real Madrid în derby-ul etapei din La Liga, scor 4-0. Formaţia lui Diego Simeone a practicat un joc excelent şi nu i-a dat nici o şansă campioanei Europei.

VEZI VIDEO!

Tiago a deschis scorul în minutul 14 dintr-o pasă perfectă a lui Mandzukici, iar Niguez a majorat diferenţa 4 minute mai tîrziu dintr-o foarfecă spectaculoasă.
Griezmann a făcut 3-0 în minutul 67, iar acelaşi Mandzukici a stabilit scorul final în minutul 89.

Real Madrid s-a făcut de rîs, avînd un singur şut pe spaţiul porţii, iar cea mai mare ocazie a venit în ultimele 15 minute, cînd Illarramendi a trimis din voleu puţin peste poartă.

Absenţele lui Sergio Ramos şi Pepe au fost resimţite din plin de apărarea Realului, care a gafat la fiecare gol al gazdelor.

Real Madrid rămîne lider în La Liga, cu 54 de puncte. Atletico s-a apropiat şi ea la 7 puncte, în timp ce Barcelona are 50 de puncte, însă şi un meci mai puţin.