VIDEO Cristiano Ronaldo, ratarea sezonului în Primera: n-a reuşit să marcheze de pe linia porţii! Realul a învins cu 2-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 14 februarie 2015

Real Madrid a cîştigat cu 2-0, pe Santiago Bernabeu, împotriva celor de la Deportivo La Coruna. Scorul a fost deschis de oamenii lui Carlo Ancelotti, prin Isco, în minutul 23, după un şut excelent plasat din colţul careului mare.

Chiar înainte de deschiderea scorului, în careul lui Deportivo a fost o ratare monumentală a lui Cristiano Ronaldo, care nu a putut introduce mingea în poarta goală, de pe linia porţii! VEZI VIDEO

Deportivo a avut două bare şi a încercat în permanenţă să pună presiune pe poarta lui Iker Casillas, dar cei care au marcat din nou au fost tot jucătorii campioanei Europei, prin Benzema, în minutul 72. VEZI VIDEO CU GOLURILE

Lui Ronaldo nu i-a ieşit nimic, spaniolul avînd o serie întreagă de ratări. Real Madrid este primul loc în La Liga, la 4 puncte distanţă de Barcelona, care are meci mîine, împotriva lui Levante. Clasamentul integral aici.