VIDEO Kung Fu Zlatan » Gol ciudat înscris de Ibrahimovici împotriva lui Caen! Şocul a venit în finalul meciului

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 14 februarie 2015

PSG a făcut un pas greşit pe teren propriu, remizînd cu Caen, scor 2-2, deşi în minutul 89 conducea cu 2-0.

Campioana en-titre a deschis scorul în minutul 2 prin Zlatan Ibrahimovici, care a înscris în stilul caracteristic cu o execuţie mai puţin obişnuită, desprinsă parcă din Kung Fu, suspectă de joc periculos.

VIDEO!

Suedezul şi-a dat jos tricoul pentru a-şi arăta colecţia impresionantă de tatuaje îmbogăţită peste noapte.

Lavezzi a făcut 2-0 în minutul 40, iar Sala (89) şi Bazile (92) au stabilit scorul final. PSG a egalat-o la puncte pe Marseille, fiecare cu 49. Pe prima poziţie este Lyon, cu 50 de puncte, care se poate distanţa dacă va cîştiga mîine meciul cu Lorient.