Liga Campionilor

VIDEO şi FOTO PSG - Chelsea 1-1 » Şahtior - Bayern 0-0 » Rezultat bun obţinut de Mircea Lucescu

+19 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 17 February 2015

Astăzi au reînceput meciurile din UEFA Champions League şi au fost programate primele două meciuri din "optimile" competiţiei.

În PSG - Chelsea, jucătorii lui Mourinho au luat prima şansă la calificare, după ce au au marcat pe Parc des Princes. Ivanovici a deschis scorul în prima repriză, cu o lovitură de cap din mijlocul careului. În a doua repriză, englezii nu au mai forţat, iar PSG a egalat prin reuşita lui Edison Cavani, care a profitat de marcajul larg şi a reluat cu capul din şase metri.

PSG -  Chelsea 1-1 (Cavani 54'/Ivanovici 36') - VIDEO

PSG: Sirigu - Van der Wiel, Silva, Marquinhos, Maxwell - Luiz, Verratti, Matuidi - Lavezzi, Ibrahimovic, Cavani

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry (c), Azpilicueta- Ramires, Matic -Willian, Fabregas, Hazard - Diego

Deşi mulţi o dădeau ca victimă sigură, echipa lui Mircea Lucescu, Şahtior Doneţk, a rezistat în faţa celor de la Bayern Munchen. Jucătorii lui Pep Guardiola, aflat la al şaselea duel cu Lucescu, au dominat meciul şi au avut multe ocazii, dar nu au reuşit să marcheze, iar soarta calificării se va decide în Germania.

Şahtior Doneţk -  Bayern Munchen 0-0

Şahtior: Pyatov - Srna, Kucher, Rakitskiy, Shevchuk - Fred, Fernando, Costa, Teixeira - Taison, Adriano

Bayern Munchen: Neuer - Rafinha, Boateng, Alaba- Bernat, Alonso, Schweinsteiger - Ribery, Gotze, Ribery - Muller