Cupa Ligii

Motive de îngrijorare pentru Steaua după meciul cu Astra » Unul dintre jucători a ieşit accidentat de pe teren: "Şi la naţională a avut probleme"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 18 februarie 2015

Steaua a ieşit învingătoare după prima manşă a semifinalelor Cupei Ligii în faţa Astrei, scor 3-0, iar Constantin Gâlcă, tehnicianul roş-albaştrilor, a vorbit despre modul cum i-a surprins pe giurgiuveni şi care a fost motivul schimbării lui Prepeliţă la pauză.
A fost o primă repriză foarte bună. Ne-am creat ocazii, i-am sufocat în propria jumătate. Ştiam că Budescu nu o să coboare mult şi de aceea am exploatat banda stîngă. Mă bucur pentru cei trei care au marcat, era foarte important să înscrie. Ţucudean s-a zbătut şi a făcut un joc foarte bun.

Prepeliţă nu s-a simţit bine şi a trebuit să-l schimbăm (n.r. locul lui Prepeliţă a fost luat la pauză de Rusescu). Şi la naţională cînd a fost a avut aceleaşi probleme. Are un virus", a spus Gâlcă la Dolcesport.