VIDEO Tensiuni în meciul Barcelona - Malaga » Neymar şi Jordi Alba, protagoniştii unor episoade controversate

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 22 February 2015

Seria de 11 victorii consecutive s-a încheiat ieri pentru Barcelona, pe teren propriu, după ce catalanii au fost învinşi de Malaga, scor 1-0.

Două dintre cele mai controversate momente ale partidei au avut loc în finalul partidei.

În minutul 87, Neymar a pierdut mingea într-un duel cu un adversar şi a avut două interventii dure în aceeaşi fază. În ciuda protestelor celor de la Malaga, brazilianul a văzut doar cartonaşul galben. Vezi aici video

În minutul 90, Jordi Alba se afla într-un duel cu Juanpi, iar acesta din urmă a căzut şi arbitrul a acordat fault. Fundaşul Barcelonei a încercat să lovească mingea, aflată sub jucătorul Malagăi, dar l-a lovit de două ori pe acesta, cu piciorul în coaste. Vezi aici video

Centralul Juan Martinez Munuera nu a luat nici o măsura după loviturile lui Alba, iar fundaşul a primit cartonaşul galben pentru proteste.