Europa League

VIDEO + FOTO Haos la Rotterdam! Suporterii lui Feyenoord au întrerupt meciul în două rînduri » Echipa riscă să fie exclusă din cupele europene în viitorul sezon

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 27 februarie 2015

Aşa cum era de aşteptat, partida dintre Feyenoord şi AS Roma a fost plină de evenimente neplăcute. Fanii olandezi le-au promis "infernul" italienilor şi s-au ţinut de cuvînt.

Spre finalul primei reprize, la scorul de 0-0, fanii lui Feyenoord au aruncat cu o banană gonflabilă spre Gervinho, în momentul în care ivorianul voia să execute o lovitură liberă. VIDEO

Ultraşii nu s-au oprit aici. Cartonaşul roşu venit imediat după pauză pentru Mitchell te Vrede i-a înnebunit pe aceştia, care au început să arunce cu tot felul de obiecte pe teren, inclusiv torţe, forţînd arbitrul să întrerupă meciul pentru aproximativ de 20 de minute. VIDEO

Îngrijorător pentru clubul olandez este faptul că suporterii sînt recidivişti, aşa că UEFA ar putea exclude echipa din cupele europene în sezonul viitor, anunţă presa din Olanda.