VIDEO Nebunie în Giuleşti » Doi rapidişti eliminaţi în prima repriză cu Viitorul!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 02 March 2015

Rapidiştii şi-au pierdut cumpătul la partida cu Viitorul, final 0-0, şi au rămas în nouă jucători în prima repriză.

Daniel Niculae a văzut "roşu" direct în minutul 41 pentru o intrare dură. Două minute mai tîrziu, Josl a plecat şi el vestiare după ce a văzut al doilea "galben" pentru o intrare cu talpa asupra lui Cătălin Munteanu.

Click aici pentru VIDEO!

Ultima dată cînd giuleştenii au avut doi eliminaţi pînă la pauză a fost în ultima etapă a sezonului 2005/2006, cu Jiul Petroşani, pierdută la "masa verde". Atunci, tot Daniel Niculae a fost primul eliminat, în minutul 17, fiind urmat patru minute mai tîrziu de Marius Constantin.

După pauză, Vasile Maftei (50), Dani Coman (65) şi Romeo Stancu (76) au fost şi ei eliminaţi, după ultimul ”roşu” partida fiind oprită pentru că giuleştenii rămăseseră în numai şase jucători, sub limita regulamentară. ”Vişiniii” au cedat nervos la acel meci după ce aflaseră că Steaua, rivala în lupta pentru titlu, se distra cu FC Vaslui şi era aproape campioană.