Cupa Romaniei

George Ţucudean, criticat aspru după prestaţia de aseară: "Ce-l defineşte pe el ca fotbalist?"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 06 March 2015

Steaua a terminat la egalitate, 1-1, meciul de aseară din prima manşă a semifinalelor Cupei României cu Petrolul, iar George Ţucudean a fost titular. Prestaţia din prima repriză l-a făcut pe Costel Gâlcă să-l lase la cabine după primele 45 de minute şi să-l introducă în locul său pe Raul Rusescu.
Fostul internaţional Gabi Popescu l-a criticat dur pe atacantul în vîrstă de 23 de ani.

"M-a dezamăgit Ţucudean. Nu-i găsesc definiţia de fotbalist. Nu văd ce-l defineşte pe el ca fotbalist. Păcat că lui Costel nu i s-a dat posibilitatea să aducă jucătorii care i se potrivesc stilului lui de joc", a spus Gabi Popescu la Dolce Sport.

1 gol a marcat Ţucudean în meciuri oficiale pentru Steaua, în semifinala Cupei Ligii cu Astra, scor 3-0