VIDEO Ceahlăul marchează după 4 luni, însă obţine doar o remiză: 1-1 cu Pandurii

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 06 martie 2015

Ceahlăul a marcat pentru prima dată după patru luni, însă n-a putut obţine mai mult de un egal cu Pandurii, scor 1-1.
Partida risca să fie reprogramată, după ce curentul în oraşul Piatra Neamţ era căzut de aseară.  Nemţenii au reuşit să facă rost de un generator, iar partida a putut începe fără întîrziere.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

După 40 de minute şterse, Cîrjan a ratat prima mare ocazie a partidei, reluînd în bară din 6 metri. Sialmas avea să deschidă scorul după pauză, bifînd primul gol al Ceahlăului după patru luni de aşteptare. (VIDEO) Bucuria a fost scurtă, Matulevicius egalînd după o combinaţie spectaculoasă cu Răduţ. (VIDEO)

Ceahlăul ajunge astfel la 14 meciuri consecutive fără victorie, ultimul succes înregistrîndu-l pe 29 august, 2-0 cu Chiajna.

Echipele de start:
Ceahlăul: Calancea - Markovici, Ichim, Aldea, Slavickas – Gorea, Nagy, Wellyson – Sialmas, Cîrjan, Margină
Rezerve: Jovici, V. Balint, Tăbăcariu, Chitoşcă, Popadiuc, Ştefănescu, Knief