Stranieri

VIDEO Piţi urcă pe locul 2 » Lukasz Szukala înscrie din pasa lui Lucian Sînmărtean pentru Al Ittihad

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 06 March 2015

Al Ittihad îşi revine după ce i-a transferat pe Lukasz Szukala şi Lucian Sînmărtean. Formaţia lui Victor Piţurcă a urcat pe locul 2 după victoria cu Najran, scor 2-1.

Noile transferuri ale lui Piţi au contribuit decisiv la cea de-a patra victorie consecutivă în campionat. Laham deschisese scorul pentru oaspeţi, echipa lui Victor Piţurcă egalînd înainte de pauză după o bîlbîială a portarului Sharifi.

Szukala a adus golul victoriei în minutul 84 cu o lovitură de cap din 6 metri, după un corner executat de Sînmărtean. Astfel, Al Ittihad a urcat pe locul doi, la şase puncte de liderul Al Nasr, care are însă un meci mai puţin  disputat.