FOTO şi VIDEO » Viitorul - CS U Craiova 1-1 » Cârţu şi Săndoi au ajuns la 14 meciuri fără înfrîngere

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 08 March 2015

Viitorul şi CS U Craiova au terminat la egalitate, scor 1-1, rezultat stabilit încă din prima repriză.

Aici poţi vedea meciul liveTEXT

Vezi aici video cu golul lui Mitriţă

Vezi aici golul lui Nuno Rocha

Meciul dintre cele două formaţii a început în forţă, după ce Viitorul a deschis scorul în secunda 36 printr-o execuţie frumoasă a lui Alexandru Mitriţă, cel mai rapid gol al sezonului.

Craiovenii au egalat în minutul 23, prin brazilianul Nuno Rocha. Atacantul a profitat de o neînţelegere în apărare Viitorului şi a marcat cu un şut care mai întîi a lovit bara.

În a doua repriză, cele două echipe nu au mai forţat, iar singura ocazie i-a aparţinut lui Bawab. Atacantul celor de la CS U Craiova a şutat violent de la 13 metri, iar minge s-a dus în bara porţii lui Albuţ

După punctul obţinut azi, CS U Craiova este pe locul cinci, cu 34 de puncte, cu unul mai puţin faţă de Astra, ocupanta locului patru.

După acest egal, Viitorul acumulează 23 de puncte şi a urcat o poziţie, pînă pe locul opt, depăşind-o pe Pandurii.

Echipele de start:
Viitorul: Albuţ - C. Manea, Ţîru, Mamele, Mitrea - Daminuţă, Nedelcu - B.Nicoliţă, Fl. Tănase, Mitriţă - Bonilla
Rezerve: Buzbuchi, C.Munteanu, I.Hagi, Hodorogea, Benzar, Pană, Henrique

CSU Craiova: Bălgrădean - Achim, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu - Mateiu, Madson - Băluţă, Bawab, Tîrnăcop - Nuno Rocha
Rezerve: Brac, Da Graca, Ivan, Briceag, Herghelegiu, Dumitraş, Izvoranu