Stranieri

VIDEO Selecţia în premieră la echipa naţională l-a ambiţionat » Florin Andone a marcat din nou pentru Cordoba

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 10 martie 2015

Florin Andone a marcat din nou pentru Cordoba în La Liga şi confirmă aşteptările pe care Anghel Iordănescu le are de la atacant, selecţionîndu-l în premieră la echipa naţională.

Atacantul român a fost introdus pe teren în minutul 58 în locul lui Federico Cartabia, iar în minutul 77 a marcat cu un şut din interiorul careului după ce a reuşit să dribleze un adversar. VIDEO

Fotbalistul în vîrstă de 21 de ani a ajuns la al treilea gol marcat pentru Cordoba, iar datorită evoluţiilor sale, selecţionerul Anghel Iordănescu a fost convins că poate fi o soluţie pentru echipa naţională şi l-a selecţionat pentru partida cu Insulele Feroe, din preliminariile pentru Euro 2016, de pe 29 martie.

Golul românului n-a ajutat-o prea mult pe Cordoba, care a fost învinsă cu 1-2 de Getafe şi a rămas pe ultima poziţie în La Liga, în timp ce Getafe este pe 12.