Liga Campionilor

VIDEO şi FOTO Reacţie plină de frustrare a lui Cristiano Ronaldo » Iker Casillas l-a pus cu botul pe labe pe portughez

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 11 martie 2015

Real Madrid a suferit pentru calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce Schalke i-a pus mari probleme, nemţii reuşind să cîştige pe Santiago Bernabeu, 4-3, însă madrilenii au mers mai departe cu scorul general de 5-4.
La scorul de 4-3 pentru Schalke, în minutul 84, camerele au surprins un dialog între Ronaldo şi Benzema în care portughezul îşi arată frustrarea.

Pe imaginile postate de as.com se vede cum "Balonul de Aur" din 2014 îi spune atacantului francez: "Que verguenza, que verguenza!" (n.r. Ce ruşine, ce ruşine!).  VIDEO

Tot Cristiano Ronaldo a fost în centrul atenţiei şi la finalul partidei. Jucătorii Realului au fost fluieraţi cînd s-a terminat meciul, dar Casillas le-a ordonat coechipierilor să meargă să-şi salute fanii atunci cînd a văzut că Ronaldo se îndrepta către vestiare. Căpitanul i-a ordonat portughezului să se întoarcă şi să meargă la fani.

La zona mixtă, Cristiano i-a anunţat pe jurnalişti că nu va mai vorbi cu ei pînă la sfîrşitul sezonului.