"Război civil" în vestiarul lui Manchester City » Doi jucători de bază s-au luat la bătaie după eşecul cu Liverpool

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 11 martie 2015

Căpitanul lui Manchester City, Vincent Kompany, a fost implicat într-o altercaţie cu mijlocaşul brazilian Fernandinho, după înfrîngerea din weekendul trecut cu Liverpool, scor 2-1.
Mirror anunţă că Manuel Pellegrini a încercat să oprească acest conflict, însă Kompany a refuzat să se calmeze. Surse din presa engleză susţin că mulţi dintre colegi s-au temut că acest conflict o să degenereze la vestiare.

Belgianul a fost de vină la golul de 1-0 al lui Liverpool, însă nu i-a picat prea bine cînd Fernandinho i-a reproşat la pauză greşeala de la reuşita "cormoranilor".

Cei doi n-au jucat nici un minut în următorul meci, cîştigat de City cu Leicester, scor 2-0 şi încă nu se ştie dacă vor fi introduşi în primul 11 la meciul cu Burnley.