FOTO şi VIDEO » Concordia şi ASA Tg. Mureş au făcut egal, 0-0 » Mureşenii sînt pe locul 2 în Liga 1

+7 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 13 martie 2015

Concordia şi ASA Tg. Mureş au terminat la egalitate, 0-0, în primul meci din etapa a XXI-a a Ligii 1.
Mureşenii au început mai bine şi în minutul 9 au avut prima ocazie importantă prin Manolov care a reluat frumos cu capul din 6 metri, însă Matache a respins în ultimul moment.

Partea secundă a fost echilibrată de Concordia, iar la mijlocul reprizei a doua, Purece a încercat un şut de la distanţă, însă fără a crea emoţii la poarta mureşenilor.

După această partidă, ASA a urcat pe locul doi în Liga 1, cu 40 de puncte, însă are un meci mai mult decît Petrolul, formaţie care va juca diseară cu Rapidul, de la ora 20:30, iar meciul va fi în format liveTEXT pe GSP.ro. Şi Concordia a urcat un loc şi a ajuns pe poziţia a 9-a, cu 23 de puncte.