VIDEO FC Braşov învinge Universitatea Cluj, scor 1-0 » "Stegarii" se îndepărtează de zona retrogradării

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 13 martie 2015

FC Braşov a învins la limită Universitatea Cluj, scor 1-0, pe teren propriu, şi urcă pe locul 8 în Liga 1, cu 24 de puncte, însă cu un meci mai mult decît Viitorul, Pandurii şi CSMS Iaşi, formaţii aflate sub "stegari".
Braşovenii au început partida în forţă şi, în minutul 3, Marian Constantinescu a încercat o pasă pe un culoar liber, însă portarul Veselovsky a ieşit la timp şi a oprit pericolul.

Fotbaliştii Braşovului au deschis scorul în minutul 72, cînd Veselovsky a ieşit greşit pe o centrare, iar Leko a profitat şi a trimis în poarta goală.

După acest meci, Universitatea Cluj ocupă locul 13, cu 19 puncte, şi se află pe primul loc retrogradabil.