Stranieri

VIDEO Meci de coşmar pentru Costel Pantilimon » Românul a încasat un sac de goluri de la Aston Villa

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 14 March 2015

Sunderland, formaţie pentru care apără Costel Pantilimon, a fost învinsă în Premier League cu 0-4 de Aston Villa.
La primele două goluri încasate, românul are partea sa de vină. Benteke, în minutul 16, a trimis cu latul de la 11 metri la colţul scurt printre picioarele unui fotbalist de la Sunderland.

Vezi VIDEO cu toate golurile primite de Costel Pantilimon

A doua reuşită a celor de la Villa a venit două minute mai tîrziu, cînd Pantilimon a ieşit prea mult în lateralul careului, iar Agbonlahor a trimis pe lîngă piciorul portarului.

Golul trei a fost marcat tot de Agbonlahor, în minutul 37, cu un şut la colţul lung din interiorul careului, asta după ce fotbalistul a făcut ce a vrut din apărarea lui Sunderland.

Ultima reuşită a purtat semnătura lui Benteke şi a fost realizată cu un minut înainte de pauză. Fotbalistul a primit o centrare de la Bacuna şi a marcat cu capul din 7 metri.