VIDEO Ratare ULUITOARE! Băieţii lui Gheorghe Hagi au oferit faza anului în Liga 1

Captură Look TV

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 15 March 2015

Faza anului vine de la meciul dintre CFR Cluj şi Viitorul din etapa a XXI-a a Ligii 1.
La scorul de 1-1, cu doar patru minute rămase din prima repriză, unul dintre jucătorii lui Gheorghe Hagi, Florin Tănase, a avansat cu mingea la picior, a şutat peste portarul Mincă, balonul a lovit bara transversală, după care a căzut în poartă, însă arbitrul n-a văzut şi a lăsat jocul să meargă mai departe.

Faza nu s-a oprit aici. Mingea a revenit în teren şi acelaşi Florin Tănase a încercat să trimită cu latul din apropierea porţii, însă balonul s-a încăpăţînat şi a lovit tot bara şi apoi mingea a ajuns la Răzvan Marin, care a înscris cu un şut din mijlocul careului, aducînd-o pe Viitorul în avantaj, scor 2-1.