Stranieri

VIDEO Lucian Sînmărtean, talismanul lui Victor Piţurcă » Al Ittihad, o nouă victorie

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 16 martie 2015

Al Ittihad a reuşit o nouă victorie în campionatul Arabiei Saudite, 3-1 cu Al Raed, şi ocupă acum poziţia a treia.
Toate cele trei goluri ale formaţiei antrenate de Victor Piţurcă i-au aparţinut lui Fallatah Mukhtar, prima reuşită fiind din penalty. Lucian Sînmărtean şi Lukasz Szukala au fost titulari, iar amîndoi au văzut cartonaşul galben în ultimele 5 minute din meci.

Golul de onoare al celor de la Al Raed a fost marcat de marocanul Hassan Tir, dintr-o altă lovitură de pedeapsă, în minutul 76.

De la venirea celor doi la Al Ittihad, echipa fostului selecţioner n-a mai pierdut şi a acumulat 5 victorii şi un egal.