VIDEO Haos la Cluj » Fanii Universităţii şi-au ameninţat jucătorii: "Dacă ne băgaţi în B, vă rupem picioarele"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 17 martie 2015

Fanii celor de la U Cluj şi-au pierdut răbdarea cu echipa în timpul meciului cu FC Botoşani, scor 0-0. Cei 500 de ultraşi prezenţi la meci au părăsit stadionul în minutul 80, înjurîndu-şi favoriţii.

Aflaţi la cel de-al cincilea meci consecutiv fără gol marcat, ardelenii au pierdut sprijinul fanilor. Galeria "şepcilor roşii" a înjurat conducerea şi jucătorii în timpul partidei, părăsind arena în semn de protest cu 10 minute înainte de final, anunţă stiridesport.ro.

Click aici pentru VIDEO!

Fanii au continuat protestul în afara arenei, unde au scandat împotriva jucătorilor: "Dacă ne băgaţi în B, vă rupem picioarele", "Mergem peste tot cu voi, voi vă bateţi joc de noi", "Sînteţi nişte mizerii" sau "Voi nu meritaţi la U să jucaţi"

U Cluj ocupă locul 13 în Liga 1, la 4 puncte distanţă de prima poziţie care asigură menţinerea în Liga 1.