Liga Campionilor

FOTO+VIDEO » AS Monaco şi Atletico Madrid s-au calificat în sferturile UEFA Champions League

+7 Foto
:rel:d:bm:LR2EB3H1QLWGA

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 17 martie 2015

AS Monaco şi Atletico Madrid s-au calificat în sferturile UEFA Champions League
Atletico Madrid a reuşit calificarea în sferturile UEFA Champions League, după ce a eliminat-o la penalty-uri pe Bayer Leverkusen. După 90 de minute, scorul a fost 1-0 pentru spanioli, iar situaţia la general a fost egală şi meciul a avut nevoie de prelungiri.

În cele 30 de minute de prelungiri, cele două echipe nu au marcat, iar calificarea s-a decis la lovituri de departajare. Deşi au ratat două penalty-uri, spaniolii s-au calificat după ce Kiessling a ratat penalty-ul decisiv.

Pînă în momentul de faţă, AS Monaco, Atletico Madrid, Real Madrid, PSG, Bayern Munchen şi FC Porto s-au calificat în faza sferturilor.

GOL: 2-1 - Mario Suarez transformă penalty-ul
Ratare: 2-1 - Toprak trage peste poartă şi ratează al doilea penlty pentru Bayer
Ratare: 2-1 - Koke rataeză
GOL: 2-2 - Gonzalo Castro marchează
GOL: 3-2 - Torres marchează
Ratare: 3-2 - Kiessling ratează penalty-ul decisiv!