Europa League

VIDEO Gafă incredibilă în AS Roma - Fiorentina » Portarul romanilor şi-a îngropat echipa la golul doi

Captură Dolcesport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 19 martie 2015

AS Roma a fost învinsă la scor de neprezentare pe propriul teren de Fiorentina, violeţii reuşind calificarea în "sferturile" Europa League.
Partida a avut parte şi de o fază de cascadorii rîsului. Portarul romanilor, Lukasz Skorupski, şi-a îngropat echipa în minutul 18, cînd i-a oferit pe tavă un balon lui Marcos Alonso.

Goalkeeper-ul gazdelor a încercat să evite un corner, însă n-a reuşit să prindă mingea şi Fiorentina a dus scorul la 2-0.

Vezi VIDEO aici

Tragerea la sorţi pentru sferturile de finală din Europa League şi Liga Campionilor va avea loc vineri de la ora 13:00 şi va putea fi urmărită în format liveTEXT pe GSP.ro.