Chemat la ordine în timpul meciului! Gest incredibil al unui conducător la FC Braşov - Dinamo

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 21 martie 2015

În a doua repriză de la Braşov - Dinamo (1-0) camerele de luat vederi au surprins un moment mai puţin întîlnit pe stadioane.
Preşedintele gazdelor, Constantin Zotta, a fost chemat de un Ioan Neculaie foarte nervos, pentru a i se face reproşuri şi a i se da cîteva indicaţii, imediat după eliminarea lui Bencun.

Se pare că intervenţia patronului a fost de bun augur, braşovenii reuşind să cîştige în minutul 89 după un gol destul de norocos.

"Domnul Niculae m-a chemat pentru că a avut o presimţire. Mi-a zis că Bencun o să fie eliminat. Îmi pare rău că a avut dreptate", a fost explicaţia lui Zotta la finalul jocului.