Tenis

Se ştie ora de disputare a partidei Simonei Halep, în sferturile de finală ale turneului de la Miami

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 01 aprilie 2015

Simona Halep o va întîlni pe Sloane Stephens în sferturile de finală ale turneului de la Miami.

Organizatorii au stabilit că partida se va juca joi dimineaţă, de la ora 02:00, ora României, şi va fi transmisă în direct de Dolce Sport 1.

Simona a mai avut-o ca adversară pe Sloane în patru rînduri pînă în momentul de faţă, scorul fiind 2-2. Toate partidele au fost cîştigate clar, în două seturi, româncă impunîndu-se pe zgură, în timp ce Stephens a cîştigat confruntările pe hard.

În cazul unei victorii, Halep va evolua în semifinale cu învingătoarea dintre Serena Williams şi Sabine Lisicki.

"Mă aştept la un meci dificil (n.r. cu Sloane Stephens). Este o jucătoare tînără şi are foarte multă putere în corp. Am şansa mea şi voi lupta pentru ea. Meciul este deschis.

Chiar dacă nu am cîştigat împotriva ei pe hard, am multă încredere. Am cîştigat meciuri importante şi grele şi încrederea în mine este la cote ridicate", a spus Halep pentru DigiSport.