VIDEO Real Madrid învinge Malaga, 3-1 » Supergol James, Ronaldo - penalty ratat și gol!

Articol de Ioana Mihalcea  —  sâmbătă, 18 aprilie 2015

Real Madrid a învins Malaga cu 3-1, iar formația lui Ancelotti rămîne în plasa Barcelonei, la 2 puncte de liderul din Spania.

Sergio Ramos a deschis scorul în minutul 24 și tot el a marcat după 8 minute un gol anulat pentru ofsaid. Bale și Modric au ieșit accidentați, dar Realul a reușit să reziste și a marcat pentru 2-0 prin James, cu o reușită superbă în minutul 69.

Două minute mai tîrziu, columbianul a scos și un penalty, ratat însă de portughez. Juanmi le-a dat emoții madrilenilor pe final de meci, marcînd în minutul 71 pentru 2-1.

Ronaldo s-a revanșat pentru penaltyul ratat, înscriind în prelungiri din pasa lui Chicharito.