VIDEO Scurt și la obiect! Ronaldinho a intrat pe final de meci, dar ce show a făcut!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 19 aprilie 2015

Ronaldinho a avut nevoie de doar 6 minute pentru a-i încînta pe mexicani în partida de campionat disputată de Queretaro în deplasare, la Club America. Vezi VIDEO!

Echipa "Dințosului" s-a impus cu 4-0, ultimele două goluri fiind ale brazilianului ('86, '90).

Fostul Balon de Aur (2005) l-a înlocuit pe E. Villa în minutul 84, cînd era deja 2-0 pentru ai săi.

Două minute mai tîrziu a înscris pentru prima dată cu aceeași ușurință cu care a făcut-o de nenumărate ori în cariera sa. A urmat un dans pentru a sărbători reușita.

Nici n-au apucat adversarii să se dezmeticească și era deja 4-0, după altă bijuterie marca Ronaldinho. A urmat încă o samba, iar colegii au făcut plecăciuni în fața magicianului.