Costel Gâlcă le dă dreptate suporterilor care-i cer demisia » Face şi un anunţ pentru etapa viitoare

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 19 April 2015

Steaua n-a reuşit decît un singur punct în ultimele trei partide, iar în jocul de astăzi n-a putut trece nici de "lanterna roşie" Oţelul, fiind învinsă, scor 1-2.

Costel Gâlcă a comentat înfrîngerea şi recunoaşte că duce dorul jucătorilor plecaţi în iarnă.

"În prima repriză am fost o echipă largă în teren. Jucătorii care au plecat ne aduceau multă linişte. Avem ocazii şi nu marcăm. Am crezut în Latovlevici că va face un meci bun, dar după cum s-a văzut nici un jucător din prima repriză n-a jucat bine.

E logic să mi se ceară demisia pentru că principalul vinovat sînt eu. Important e să avem toţi jucătorii valizi. Încercăm să cîştigăm meciul care vine cu Universitatea Cluj şi după aceea o aşteptăm pe ASA. Keşeru era un golgheter, Sînmărtean era un pasator foarte bun, iar Szukala avea experienţă, ne ajuta foarte mult pe linia de fund. Vor fi schimbări la meciul următor", a spus Costel Gâlcă la Look tv.