Gata cu Lato » Costel Gâlcă s-a lămurit cu fundașul stînga după prestația lamentabilă cu Oțelul

Iasmin Latovlevici

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 20 aprilie 2015

Iasmin Latovlevici a fost surpriza din primul ”11” al lui Costel Gâlcă la meciul cu Oțelul, scor 1-2. Fundașul a avut însă o prestație dezamăgitoare și are șanse minime să mai rămînă în Ghencea și din vară.

După mai bine de 4 luni, Lato a fost din nou titular la Steaua. Jucătorul de 28 de ani va rămîne liber de contract în vară și are șanse mici să mai continue și din sezonul viitor. Mai mult, fundașul stînga și-a compromis orice șansă de a mai prinde vreun meci în mandatul lui Gâlcă.

Latovlevici a greșit la primul gol al oaspeților, cînd a înscris în propria poartă și a avut o prestație lamentabilă, fiind notat cu 3 în ediția tipărită a Gazetei Sporturilor. Acesta a fost înlocuit de Iancu la pauză.

14 decembrie 2014e data la care Latovlevici evoluase ultima oară în tricoul Stelei, 3-0 la Iași, în sferturile Cupei Ligii