Liga 2

Un arbitru din Sălaj a întrerupt jocul după ce a fost tras de testicule: "M-a strîns cu toată puterea!"

Alexandru Taloș, în stînga, victima incidentului de duminică

Articol de Răzvan Luţac  —  Tuesday 21st of April 2015 12:00

Alexandru Taloş, 21 de ani, a fluierat finalul partidei Hălmaşd - Crişeni 1-4 în minutul 70. Un fotbalist al gazdelor l-a atacat într-un mod inedit.

După ce greva arbitrilor a adus "centrali" şi tuşieri inediţi în L4 Sălaj, precum primari, oficiali sau spectatori, întoarcerea specialiştilor s-a soldat cu noi incidente. Un meci a fost întrerupt imediat ce arbitrul a fost strîns de testicule de un fotbalist!

Conform sportulsalajean.ro, Alexandru Taloş a oprit confruntarea Flacăra - Hălmaşd 1-4, în minutul 70, după gestul unui jucător de la gazde.

Gazeta a luat legătura cu arbitrul, care a confirmat incidentul. "Este adevărat! Şi nu m-a gîdilat, m-a strîns cu toată puterea. Apoi s-a iscat o ditamai nebunia între jucătorii celor două echipe. N-am avut încotro şi am fluierat finalul! Chiar aşa am scris şi în raport, era în pericol integritatea noastră corporală", a punctat Taloş.

"Arbitrez de şase ani, dar niciodată nu am păţit aşa ceva!"