Tenis

VIDEO SHOT OF THE DAY! » WTA a stabilit: Simona Halep a oferit cel mai tare punct al zilei!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 23 aprilie 2015

Simona Halep a învins-o pe Garbine Muguruza, scor 3-6, 6-1, 6-3, și s-a calificat în "sferturile" turneului de la Stuttgart.

În setul trei, la scorul de 2-2, Simona Halep a cîștigat game-ul cu o lovitură la care Muguruza nu a avut nici o șansă.

După un schimb lung, Halep se afla într-o poziție dificilă, în colțul terenului. Cu toate acestea, românca a reușit o lovitură de dreapta în diagonală, iar Muguruza nu a mai putut ajunge. WTA a decis că aceasta este lovitura zilei la turneul de la Stuttgart!