Dezvăluiri surprinzătoare » Becali îi făcea schimbările lui Reghe! Cît s-a terminat meciul Stelei cu Gigi antrenor

Laurențiu Reghecampf

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 24 aprilie 2015

Adrian Porumboiu, fostul patron al celor de la FC Vaslui, a dezvăluit luna trecută că Gigi Becali dicta schimbările unui antrenor al Stelei în pauza meciurilor.

Deși s-a crezut inițial că este vorba de Costel Gâlcă, Porumboiu a lămurit astăzi discuția. ”Nu era vorba de Costel Gâlcă, ci despre cel dinaintea lui (n.r. Laurențiu Reghecampf). S-a întîmplat la un meci cu Astra, cînd Varela a egalat în prelungirile primei reprize”, a spus Adrian Porumboiu la Dolce Sport.

Fostul mare arbitru face referire la partida din decembrie 2013, de la Giurgiu, scor 1-1, cînd pe banca Stelei era Laurențiu Reghecampf, tehnician care a cîștigat două titluri și o Supercupă în Ghencea. Reghe fusese eliminat la acel meci înainte de pauză din cauza protestelor.