FC Botoșani - CSMS Iași 0-0 » Derby-ul Moldovei se încheie nedecis

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 25 aprilie 2015

FC Botoșani şi CSMS Iaşi au terminat la egalitate, 0-0, în primul meci al zilei.

VEZI VIDEO

Cele două vecine de clasament s-au anihilat reciproc pe întreaga durată a celor 90 de minute, remizînd la fel ca în tur.

Marius Croitoru a fost cel mai periculos om al celor de la Botoşani. În două rînduri, mijlocaşul a trecut pe lîngă deschiderea scorului. În minutul 25, Croitoru a tras puţin pe lîngă poartă, iar în minutul 53 a trimis mingea în bară.

După acest egal, elevii lui Leo Grozavu acumulează 41 de puncte şi rămîn pe locul 8, la egalitate cu Dinamo, locul 7.

Jucătorii lui Nicolo Napoli ajung la 35 de puncte şi se află pe locul 9, fiind aproape sigură de salvarea de la retrogradare.

Echipele de start:

Botoșani: Curileac - Patache, Ngadeu, Tincu, Faugh-Porret - Ngankam, Roșu, Vașvari, Croitoru, Batin - Hadnagy

CSMS Iași: Grahovac - Voicu, Plămadă, Mihalache, Țigănașu - Mitici, Enescu - Ciucur, Crețu, Bole - Golubovici