VIDEO Se încinge lupta la retrogradare » Gaz Metan a învins la Giurgiu: 2-1 cu Astra

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 26 aprilie 2015

Astra n-a profitat de pasul greşit al Viitorului şi i-a permis Gazului să plece cu toate punctele de la Giurgiu, scor 2-1.

Vezi AICI comentariul liveTEXT

Giurgiuvenii sînt de nerecunoscut în ultimele săptămîni. Elevii lui Dorinel Munteanu au strîns numai 3 puncte în 6 meciuri şi riscă să rateze cupele europene. Chiar dacă au primit licenţa, giurgiuvenii au ajuns acum la egalitate de puncte cu Viitorul şi Botoşani şi au poziţia ameninţată.

Click aici pentru VIDEO!

Alibec a deschis scorul cu un şut fabulos în minutul 34, însă Roman a egalat înainte de pauză cu o lovitură superbă de cap. Curtean a stabilit scorul final în minutul 52 din penalty.

Echipele de start

Astra: S. Lung - L. Rus, V. Găman, Ben Youssef, Junior Morais - Takayuki, Yahaya - Spătaru, I. Roșu, Nuno Pinto - Alibec
Rezerve: Gavrilaș, Oros, Gorupec, Chițu, Sebai, Florescu, Tembo

Gaz Metan: Pleșca - Crețu, Velazquez, Vișa, Buzean - Al. Munteanu, Tahar, R. Zaharia, Figliomeni - Curtean, D. Roman
Rezerve: Greab, Muth, L. Szilagyi, Elton, C. Gheorghe, Llullaku, Bekoe