VIDEO Un nou star la Real Madrid: a marcat de două ori în victoria cu Celta Vigo!

Chicharito, Isco și James Rodriguez, foto: reuters

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 27 aprilie 2015

Javier "Chicharito" Hernandez a înscris golul care a dus-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor, după care a recidivat duminică seară, contra lui Celta Vigo, cu alte două reușite.

Real Madrid s-a impus cu 4-2 pe terenul celor de la Celta Vigo și își conservă locul 2 în La Liga, la două puncte distanță de Barcelona. VIDEO AICI

Agudo Nolito a deschis scorul pentru gazde, în minutul 9, însă Realul a ripostat rapid prin Toni Kroos ('15) și Chicharito ('23). Egalitatea la 2 a fost bifată prin reușita lui Lorenzo Santi Mina, în minutul 27, însă James Rodriguez s-a asigurat că nu avea să supraviețuiască pînă la pauză, printr-un gol în minutul 43.

Chicharito a închis tabela în minutul 68, iar Real Madrid a rămas în lupta pentru titlu, cu 5 etape înainte de final.