VIDEO Punct norocos » Autogolul lui Markovici a salvat Petrolul de la o înfrîngere rușinoasă cu Ceahlăul, 1-1

Laurențiu Marinescu

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 27 aprilie 2015

Seria rezultatelor slabe ale Petrolului a continuat și la Piatra Neamț, unde ”lupii galbeni” au jucat din nou lamentabil însă au obținut un egal norocos în fața Ceahlăului, scor 1-1.

Elevii lui Mircea Rednic au numai 5 puncte cîștigate în ultimele cinci meciuri și riscă să piardă și locul 3 dacă vor continua în acest ritm.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Stana a deschis scorul în debutul reprizei secunde cu un șut spectaculos din lovitură liberă. Petrolul a egalat abia în prelungiri, după ce Markovici a respins o centrare în propria poartă.