Răsturnare de situație » Mircea Rednic nu și-a prelungit contractul cu Petrolul: ”Am vrut, dar n-am avut cu cine”

Mircea Rednic

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 27 aprilie 2015

Mircea Rednic, antrenorul Petrolului, a vorbit despre egalul obținut de echipa sa, 1-1 cu Ceahlăul.

”Egalul e norocos, dar să nu uităm că am ratat trei ocazii mari în primele 20 de minute. M-a deranjat arbitrajul, pentru că nu mi se pare corect să-mi spună că nu îmi mai dă nici o lovitură liberă. Dacă sîntem în insolvență, asta înseamnă că pot să facă ce vor cu noi?”, a spus Mircea Rednic la DigiSport.

Tehnicianul a vorbit și despre situația sa contractuală, după ce în urmă cu cîteva săptămîni anunțase că va rămîne la Petrolul și din sezonul viitor: ”Nu am semnat prelungirea. N-am avut ce să discut și cu cine să discut. E o situație mai delicată. Eu eram decis să semnez”.