Stranieri

Olăroiu nu mai scapă de ghinion în Emirate » Echipa sa a fost din nou egalată în prelungiri

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 01 May 2015

Al Ahli, echipa pregătită de Cosmin Olăroiu, a terminat la egalitate, 1-1, pe propriul teren într-un meci contra celor de la Al Wahda.

Kwon a deschis scorul pentru gazde în minutul 85, dar formaţia antrenorului român a fost egalată din nou în prelungiri, după golul lui Matar.

Trupa pregătită de Olăroiu a mai primit un gol decisiv în prelungiri, în urmă cu 9 zil. Atunci a fost învinsă în Liga Campionilor Asiei de Al Ahli din Arabia Saudită, 2-1, după un gol primit în minutul 90+4. Şi în urmă cu două etape, echipa lui Oli a avut 2-0 cu Al Nasr, dar a fost egalată pe final.

După 25 de etape, Al Ahli este pe locul 6 în campionatul Emiratelor Arabe, cu 38 de puncte, la zece lungimi de primul loc care asigură participarea în Liga Campionilor Asiei.