VIDEO + FOTO FC Brașov - CFR Cluj 2-2 » Gazdele au ratat ocazia de a se desprinde de zona retrogradării

+6 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 02 mai 2015

FC Brașov și CFR Cluj au remizat în primul meci al zilei din Liga 1, scor 2-2. Oaspeții au condus de fiecare dată, însă brașovenii au avut puterea de a reveni.

Negruț a deschis scorul în minutul 13, iar Constantinescu a făcut 1-1 în minutul 25. Din nou CFR a trecut în avantaj, cînd Tade a transformat un penalty în minutul 78, iar Bencun a egalat cu 5 minute înainte de final.

Buga a fost unul dintre cei mai slabi brașoveni. A trimis pe lîngă cu poarta goală și a comis penalty-ul din care CFR a făcut 2-1.

În ultimele minute, a fost un adevărat asediu la poarta oaspeților, dar "stegarii" au ratat din poziții incredibile.

În urma acestui rezultat FC Brașov ajunge la 32 de puncte și e pe locul 12, în timp ce clujenii sînt pe 16, cu 24 de puncte.